Yargıtay'dan Canan Kaftancıoğlu kararı: 4 yıl 11 ay 20 günlük hapis cezasına onama Türkiye Cumhuriyeti D
Ana Sayfa Gündem 4 Nisan 2022 79 Görüntüleme

UKOME tarafından zam teklifi reddedilince Ekrem İmamoğlu ateş püskürdü

İstanbul’da ulaşım ücretlerine zam teklifi reddedilmesinin ardından açıklama yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “İETT’yi, metroyu, deniz ulaşımını, taksi, dolmuş ve otobüs esnafımızı batırmaya yönelik kararlara imza atanları kınıyorum.

UKOME tarafından zam teklifi reddedilince Ekrem İmamoğlu ateş püskürdü

UKOME olağanüstü toplantısında, elektronik bilet, taksi, taksi dolmuş ve minibüs ücretlerine yüzde 50, servis ücretlerine yüzde 40 zam teklifi, oy çokluğuyla reddedildi. İmamoğlu, “İETT’yi, metroyu, deniz ulaşımını, taksi, dolmuş ve otobüs esnafımızı batırmaya yönelik kararlara imza atanları kınıyorum” dedi. Ulaştırma Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada ise, “Kamu yararına aykırı olarak yüzde 50 oranında fahiş zam yapılması teklif edilmiştir” ifadelerine yer verildi. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), artan akaryakıt fiyatları gerekçesiyle toplu taşıma ücretlerine ek zammı gündemine aldı. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) olağanüstü toplantısında, elektronik bilet, taksi, taksi dolmuş ve minibüs ücretlerine yüzde 50, servis ücretlerine yüzde 40 zam teklifi, oy çokluğuyla reddedildi. 

Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünce (TUHİM), UKOME toplantısında akaryakıta gelen zamlar, ÖTV muafiyeti gibi nedenlerle elektronik bilet, taksi, taksi dolmuş ve minibüs ücretlerine yeniden değerleme oranı olan yüzde 50, servis ücretlerine ise yüzde 40 zam önerildi. 

Müzakerelerin ardından teklif, oy çokluğuyla reddedildi. 

Öte yandan, görüşülen “Adalar İlçesi Bisiklet Kiralama Yönergesi Revizyon Teklifi” de oy birliği ile kabul edildi. 

İMAMOĞLU’NDAN SERT AÇIKLAMA 

İstanbul’da ulaşım ücretlerine zam teklifi reddedilmesinin ardından açıklama yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “İETT’yi, metroyu, deniz ulaşımını, taksi, dolmuş ve otobüs esnafımızı batırmaya yönelik kararlara imza atanları kınıyorum. Bu noktadan sonra İstanbul’da toplu taşımada yaşanacak her türlü sorunun müsebbibi, vicdanını siyasete teslim etmiş malum UKOME üyeleri ve kurumlarıdır” dedi. 

İlginizi çekebilir

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp