Kılıçdaroğlu: Bizim görevimiz devleti yeniden inşa etmektir

Kılıçdaroğlu: Bizim görevimiz devleti yeniden inşa etmektir

Sarayda oturanlara değil milletin arasında milleti düşünenlere ihtiyacımız var. Bizim görevimiz devleti
Ana Sayfa Gündem 6 Ocak 2022 105 Görüntüleme

Son dakika! KPSS 2021/2 tercih yerleştirme sonuçları açıklandı! ÖSYM sonuç sorgulama sayfası!

KPSS TERCİH SONUÇLARI AÇIKLANDI

Son dakika! KPSS 2021/2 tercih yerleştirme sonuçları açıklandı! ÖSYM sonuç sorgulama sayfası!

Geçtiğimiz günlerde sona eren Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS-2021/2) puanına göre bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme sonuçları için gözler ÖSYM’ye çevrilmişti. 22-29 Aralık 2021 tarihleri arasında tercihleri alınan KPSS-2021/2 Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme sonuçları http://sonuc.osym.gov.tr adresinden açıklandı. İşte sonuç sorgulama sayfası..

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından bazı kamu ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme işlemleri için 22 Aralık tarihinde başlayan KPSS tercihleri 29 Aralık Çarşamba günü sona erdi. KPSS-2021/2 tercih sonuçları için geri sayım başlamıştı. Beklenen açıklama ÖSYM tarafından yapıldı.

KPSS TERCİH SONUÇLARI AÇIKLANDI

22-29 Aralık 2021 tarihleri arasında tercihleri alınan KPSS-2021/2 Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme sonuçları http://sonuc.osym.gov.tr adresinden açıklandı.

KPSS TERCİH SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

Adaylar, yerleştirme sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin internet sayfasından öğrenebileceklerdir. Yerleştirme bilgileri, yerleştirme sonuçları ÖSYM’nin internet sayfasından adaylara ve kamuoyuna açıklandıktan sonra ÖSYM tarafından ilgili kurumlara elektronik ortamda verilecektir.

Yerleştirme sonuçları ile ilgili olarak adaylara ve ilgili kurumlara postayla herhangi bir belge gönderilmeyecektir. Kamu kurum ve kuruluşları bu bilgileri, elektronik ortamda kendi şifreleriyle (ÖSYM’den edindikleri/edinecekleri kurum şifresiyle) edineceklerdir. Bir kadro veya pozisyona yerleşen adaylar atanmak üzere doğrudan yerleştirildikleri kamu kurum/kuruluşlarına başvuracaklar, atanmak için hangi evrakın gerekli olduğunu ve bu evrakın hangi tarihe kadar nereye teslim edilmesi gerektiğini bu kurum veya kuruluşlardan öğreneceklerdir.

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp