Kılıçdaroğlu: Bizim görevimiz devleti yeniden inşa etmektir

Kılıçdaroğlu: Bizim görevimiz devleti yeniden inşa etmektir

Sarayda oturanlara değil milletin arasında milleti düşünenlere ihtiyacımız var. Bizim görevimiz devleti
Ana Sayfa Gündem 9 Ocak 2022 133 Görüntüleme

JAK timlerinden Sarıkamış şehitlerine meşaleli gösteri

Sarıkamış’ta Şehit Düşen Şanlı Ecdadımızı Rahmet, Minnet ve Saygıyla Anıyoruz

JAK timlerinden Sarıkamış şehitlerine meşaleli gösteri

Katılımın yoğun olduğunu ve vatandaşların da kendilerine destek verdiğini anlatan Usta, “Kayak öğretmenlerinin bu gösterisi dünya genelinde bir gelenektir. Bugün Sarıkamış şehitleri için yapmak çok anlamlı oldu. Şehitlerimizin ruhu şad olsun. Ülke için savaşıp mücadele ettiler. Onlar o dönemlerde olduğu için bu günleri yaşıyoruz” dedi.

Sarıkamış şehitleri anısına yapılan kardan heykel açıldı
Sarıkamış Harekatı’nın 107’nci yılı anma etkinlikleri kapsamında şehitler için yapılan kardan heykelin açılışı gerçekleştirildi.
Sarıkamış Harekatı’nın 107. yılı anma etkinlikleri kapsamında Kars’ın Sarıkamış ilçesinde şehitler anısına yapılan kardan heykellerin açılışı gerçekleştirildi. Jandarma Arama Kurtarma (JAK) timleri meşaleli kayak gösterisi yaptı. Uludağ’da da Sarıkamış şehitleri anısına meşaleli kayak gösterisi yapıldı.
Sarıkamış ilçesindeki Cıbıltepe Kayak Merkezi`nde düzenlenen etkinlikte, JAK timleri ellerindeki meşalelerle zirveden inerek, kayak merkezinin pistinde demirden yazılan “Sarıkamış 107. Yıl” yazısını ateşledi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Kars Valisi Türker Öksüz, AK Parti Kars Milletvekilleri ve çok sayıda vatandaşın izlediği meşaleli gösterinin ardından katılımcılar hatıra fotoğrafı çektirdi.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisinden askerler kardan heykellerin önünde komando marşını okudu. Katılımın yoğun olduğu etkinlikte vatandaşlar askerlerle fotoğraf çektirdi.

Türkiye Kayak ve Snowboard Öğretmenleri Derneği ve Uluslararası Kayak Öğretmenleri Derneğinin, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Kent Konseyi, Yıldırım Belediyesi ve Bursa Kars Ardahan Iğdır Dernekleri Federasyonunun desteğiyle düzenlediği anma etkinliği kapsamında, Oteller Bölgesi`nde kayak öğretmenleri ve çok sayıda vatandaş bir araya geldi.

Çorba dağıtılıp, duaların edildiği etkinliğin ardından, 160 kayak öğretmeni ellerinde meşale ve Türk bayraklarıyla pistte kayarak gösteri yaptı.

Gösterinin bitişiyle ateş başında toplanan katılımcılar, şehitleri andı.

Türkiye Kayak ve Snowboard Öğretmenleri Derneği Başkanı Yahya Usta, anlamlı bir günde böyle bir etkinlik düzenledikleri için mutlu olduklarını söyledi.

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp