Kılıçdaroğlu: Bizim görevimiz devleti yeniden inşa etmektir

Kılıçdaroğlu: Bizim görevimiz devleti yeniden inşa etmektir

Sarayda oturanlara değil milletin arasında milleti düşünenlere ihtiyacımız var. Bizim görevimiz devleti
Ana Sayfa Gündem 14 Ocak 2022 93 Görüntüleme

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’den Cumhurbaşkanlığı Açıklaması

“Çok merak ediyorlar da kendisinin de adaylığı belli değil.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’den Cumhurbaşkanlığı Açıklaması

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, HDP’li Semra Güzel’in terörist Volkan Bora ile olan fotoğraflarının ortaya çıkmasının ardından ilk kez konuştu. Akşener, TBMM’ye gelecek olan fezlekeye İYİ Partili milletvekillerinin ‘evet’ oyu vereceğini açıkladı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş ile yaptığı görüşmenin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Meral Akşener, HDP’li Semra Güzel’in terörist Volkan Bora ile olan fotoğraflarının ortaya çıkmasının ardından ardından TBMM’ye gelen ve oylanması beklenen fezlekeye İYİ Partili milletvekillerinin evet oyu vereceğini açıkladı.

Akşener, “Fezleke Meclis’te oylanırsa arkadaşlarımdan evet oyu vermesini istedim” diye konuştu.

‘BU DA BİR FEZLEKE KONUSU’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Edirne’deki en büyük hesabı İmralı’dakine verecek” sözleri sorulan Akşener, “Türkiye bir hukuk devletiyse terörden yargılanmış ve terörist başı İmralı’da cezasını çeken bir şahıs ve yine terör suçlamasıyla Edirne’de bir kısım mahkemesi devam eden bir şahıs ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Sayın Erdoğan hukuki olarak ne olup ne bittiğini anlatmakla görevli, onu takip etmekle görevli, Türkiye’nin güvenliğinden sorumlu Sayın Erdoğan, mektup arkadaşı Abdullah Öcalan’la Selahattin Demirtaş arasındaki bir hesaplaşmayı söyleyebiliyor. En hafif deyimle ayıptır, ayıp. Bu da bir fezleke konusudur” dedi.

‘KENDİSİNİN DE ADAYLIĞI BELLİ DEĞİL’

Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “2023 seçimlerinde adayları bile belli değil” açıklamasının sorulması üzerine, “Çok merak ediyorlar da kendisinin de adaylığı belli değil. Ben onun ağzından duymadım aday mıdır değil midir. Bizim adayımız, ‘Millet İttifakı’nın adayı 13’üncü cumhurbaşkanı olacak” diye konuştu.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin “2023 seçimlerine tek haneli enflasyonla gideceğim” açıklamasına ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Akşener, “Anlıyorum ki TÜİK başkanı değişecek, Merkez Bankası’nın başkanı da değişecek. Yazlık-kışlık bir sistemi var oranın. TÜİK’e göre bir enflasyon açıklanacak” dedi.

GÖZLER KILIÇDAROĞLU’NA ÇEVRİLDİ
Öte yandan Akşener’in açıklamasının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu konuda yapacağı açıklama merak konusu oldu.

NE OLMUŞTU?
Adıyaman’da 2017’de gerçekleştirilen terörist Volkan Bora ile olan fotoğrafları ortaya çıkan HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlatarak dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin fezleke hazırlamıştı.

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp