Kılıçdaroğlu: Bizim görevimiz devleti yeniden inşa etmektir

Kılıçdaroğlu: Bizim görevimiz devleti yeniden inşa etmektir

Sarayda oturanlara değil milletin arasında milleti düşünenlere ihtiyacımız var. Bizim görevimiz devleti
Ana Sayfa Dünya, Gündem 14 Ocak 2022 93 Görüntüleme

İşçi tekmeleyen Yusuf Yerkel’in atanmasına Almanya’da dev protesto

Almanya işçiye tekme atan Yusuf Yerkel’in ‘istenmeyen kişi’ ilan edilmesi için ayağa kalktı

İşçi tekmeleyen Yusuf Yerkel’in atanmasına Almanya’da dev protesto

Soma Maden Katliamı’nda işçi tekmeleyen dönemin AKP’li Başbakanı Erdoğan’ın özel kalem müdürü yardımcısı Yusuf Yerkel’in Almanya Başkonsolosluğu’na atanması protesto edildi. Frankfurt Başkonsolosluğu önünde “Yerkel’i istemiyoruz” eylemi yapıldı.
13 Mayıs 2014 yılında 301 işçinin yaşamını yitirdiği Soma maden faciasında eylem yapan madenci Erdal Kocabıyık’ı tekmeleyen dönemin Başbakanı Erdoğan’ın “Özel Kalem Müdür Yardımcısı” Yusuf Yerkel’in aylık 6000 Euro maaşlar Frankfurt Başkonsolosluğu’na “Ticaret Ataşesi” olarak atanmasına gösterilen tepkiler sürüyor. Almanya’da bir araya gelen sendika ve dernekler Frankurt Başkonsolosluğu önünde “Yerkel’i istemiyoruz” eylemi yaptı.

“İSTENMEYEN ADAM”
Eylemde eylemciler “Persona non grata”, “istenmeyen adam”, “Yusuf Yerkel‘i istemiyoruz” pankartları taşıdı.

Alman IG Metall Sendikası temsilcisi ve parti temsilcileri birer konuşma yaptı. Soma‘da ölenler anıldı ve yerde yaran işçiye tekme atılması kınandı. Konuşmacılar, “Böyle bir kişinin, o zaman Erdoğan’ın yanında çalışırken, yere yatırılan işçiyi tekmeleyen Yusuf Yerkel‘in buraya tayin edilmesini kabul etmiyoruz. Kınıyoruz. Geri gidene kadar mücadele edeceğiz. Böyle biri Türk- Alman ticari ilişkilerine yarar sağlamaz” dediler.Almanya işçiye tekme atan Yusuf Yerkel’in ‘istenmeyen kişi’ ilan edilmesi için ayağa kalktı

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp