Yargıtay'dan Canan Kaftancıoğlu kararı: 4 yıl 11 ay 20 günlük hapis cezasına onama Türkiye Cumhuriyeti D
Ana Sayfa Ekonomi, Gündem 2 Nisan 2022 175 Görüntüleme

Hayat Pahalılığına İsyan Eden Ersan Şen, Cem Küçük’ü Halaya Davet Etti (VİDEO HABER)

Üst üste gelen zamlar ve bir türlü düşmeyen fiyatlara isyan eden Ceza Hukukçusu Prof. Dr. Ersan Şen, AKP’ye yakın gazeteci Cem Küçük’ü halaya davet etti:

‘Dolar 18,50’den 14’e geldiğinde halay çekiyorlardı. Çek bakayım şimdi halayı. Neyle çekiyorsun?’ 

HaberTürk’teki ‘Enine boyuna’ adlı programda ekonomi yönetimini ve hayat pahalılığını eleştiren Ersan Şen, AKP’ye yakın Cem Küçük’e hitaben şunları söyledi: 

‘Kardeşim paran yerlerde, alım gücün yok. 1 Bulgar Levası 8,29 Türk Lirası olmuş, 1 Azerbaycan Manatı 8,64’te. Bulgaristan nedir ya? Türkiye Cumhuriyeti’nin yanında devlet mi? Esamesi okunabilir mi? Sayın Cumhurbaşkanı söylüyor, Katma Değer Vergisi’ni düşürüyoruz diyor. 

Ben de inatla hepimiz için lüzumlu olan gıda ve ihtiyaç maddelerinden 22 ürünle ilgili sürekli fiyat araştırması yapıyorum. O araştırmanın son şekli, 1 Nisan 2022 market alışverişi. O kalemleri saymayacağım. Artmayan sadece poşet. 101 günde bu ülke topraklarında şu 21 kalem malda yüzde 20 artış var utanın! Hani ne ucuzlaması var? 

Hani uçacaktık? Nisan ayına geldik. Cem kardeşim buralarda söylüyordu yaldır yaldır. Oh oh çekmeyi biliyordu. 18,50’den 14-14,50’ye geldiğinde halay çekiyorlardı. Çek bakayım şimdi halayı. Neyle çekiyorsun?’ 

İlginizi çekebilir

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp