Kılıçdaroğlu: Bizim görevimiz devleti yeniden inşa etmektir

Kılıçdaroğlu: Bizim görevimiz devleti yeniden inşa etmektir

Sarayda oturanlara değil milletin arasında milleti düşünenlere ihtiyacımız var. Bizim görevimiz devleti
Ana Sayfa Gündem 15 Ocak 2022 81 Görüntüleme

Erdoğan: “*Gelişmiş ülkelerin aşırı derecede yalpaladığı bir dönemde Türkiye güvenle yoluna devam ediyor.

Aydın’da toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Erdoğan’ın akıbeti de Menderes gibi olacak diyorlar. Ey CHP’nin atıkları biz bu yola girerken kefenimizle çıktık. Bizi korkutamazsınız” dedi.

‘Erdoğan’ın akıbeti de Menderes gibi olacak diyorlar. Ey CHP…’
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aydın’da toplu açılış törenine katıldı. Burada yaptığı açıklamada CHP’ye yüklenen Erdoğan şu ifadeleri kullandı;

*Menderes’e son nefesini verdiren darbeciler de, tek parti faşisti artıkları da ya hiç hatırlanmıyor ya da lanetle anılıyor.

*Bugünün CHP’si o günün bedelini ödemesi gereken atıklardır. Aydın bu CHP’ye prim vermemeli.

*2023’te Aydın inanıyorum ki CHP’ye faturayı çok ağır kesmelidir. Menderes mektubunda da belirttiği gibi ölüsünde bile onları silip süpürmüştür.

“ERDOĞAN’IN AKIBETİ DE MENDERES GİBİ OLACAK DİYORLAR…”

*Türkiye’nin demokrasi ve kalkınma mücadelesinde son 20 yılda attığımız her adımda Menderes’i yad etmemizin sebebi bu onurlu duruşudur.

*Ülkemizin kalkınmasını engelleyen zihniyet bu günde kendini belli ediyor.

*Ne diyorlar Erdoğan’ın akıbeti de Menderes gibi olacak diyorlar. Ey… CHP’nin atıkları biz bu yola çıkarken beyaz kefenimizi giyerken çıktık. Bizi bu tür tehditlerle korkutamazsınız.

KUR KORUMALI SİSTEM

*Döviz kuru üzerinden ekonomik kriz, ardından kaos çıkarmak istediler, kur korumalı sistem ile oyunlarını bozduk. Yurt içinde piyasalarda panik havası yaratmaya çalıştılar, bu sırada ortaya çıkan fahiş fiyata karşı da önlemlerimizi aldık.

*Her kesimden vatandaşımızı enflasyon karşısında korumayı sürdüreceğiz. Türkiye modelinin başarılını daha iyi görmeye başladık.

*Gelişmiş ülkelerin aşırı derecede yalpaladığı bir dönemde Türkiye güvenle yoluna devam ediyor.

*Türkiye Ekonomi Modeli diye adlandırdığımız programımızın kazanımları görünmeye başladı. İhracatta 2021’i 225 milyar dolar üzerinde tamamladık. Sanayicilerimiz harıl harıl çalışıyor.

“ABD’YE BAK ENFLASYON FELAKET…”

*İstihdam da artışla 30 milyon sınırına dayandık. Hiçbir insanımızı gelecek kaygısına sürüklememek için çalıştık.

*ABD’ye bak enflasyon felaket, Avrupa aynı… Aradığınız gıda ürünlerini bulamıyorsunuz. Turizmde hedef 35 milyar dolar.

*Sanayi üretiminde, lojistikte, ihracatta çok iyi bir yerdeyiz. Tarım ürünlerinde ve ona bağlı olarak gıda ürünlerinde salgın kaynaklı ciddi fiyat artışları oldu.

*Çiftçilerimizden ekilmemiş, değerlendirilmemiş tek bir karış toprak bırakmamalarını istiyoruz. Topaktan çıkan her ürün, ambara giren her mahsul değerini bulacaktır.

“ENFLASYONUN MİLLETİMİZİ BUNALTTIĞINI BİLİYORUZ”

*Fahiş fiyat artışları ve yükselen enflasyonun milletimizi bunalttığını biliyoruz. Memurlarımızı, emeklilerimizi rahatlattık mı? Asgari ücreti hiç düşünmeyecekleri bir seviyeye çıkardık mı?

*Bundan sonra da her kesimden vatandaşımızı enflasyon karşısında korumayı sürdüreceğiz. Türkiye Ekonomi Modelimizin kazanımları daha iyi görülmeye başladı.

Etiketler:
Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp