Yargıtay'dan Canan Kaftancıoğlu kararı: 4 yıl 11 ay 20 günlük hapis cezasına onama Türkiye Cumhuriyeti D
Ana Sayfa Gündem 28 Mart 2022 57 Görüntüleme

Emekli emniyet müdüründen gündemi sarsan iddia: ‘Suriyeliler polis yapılabilir’ 

Erdin, Suriyelilerin ‘kültür uyumu’ adı altında polis olabileceğini yazdı. 

Emekli emniyet müdüründen gündemi sarsan iddia: ‘Suriyeliler polis yapılabilir’ 

Emekli emniyet müdüründen gündemi sarsan iddia: ‘Suriyeliler polis yapılabilir’ 

Emekli Emniyet Müdürü Feramuz Erdin, Odatv’de kaleme aldığı yazısında tartışma yaratan iddialarda bulundu. Erdin, Suriyelilerin ‘kültür uyumu’ adı altında polis olabileceğini yazdı. 

Erdin, emniyet teşkilatındaki beyin göçünü anlattığı yazısında, “Emniyet teşkilatındaki yönetici sınıfındaki en kapsamlı beyin göçü FETÖ’nün tüm kadroları ele geçirmek amacıyla vahşice mobbing yaptığı 2005 yılından sonra arttı. O dönemde aralarında benim de bulunduğum yüzlerce kişi Emniyet kadrolarından ayrılarak özel sektöre geçti.” ifadelerini kullandı. Erdin, “Emniyette ikinci dalga bu kez FETÖ üyesi olanların tasfiyesi ile yaşandı. Hırsları, zorla ele geçirdikleri mevkileri bir süre sonra kendilerine de yar etmedi. Aralarında gerçekten müthiş beyinler, çok yetenekli personel vardı.” diye yazdı.  

“SURİYELİ POLİSLER GELİR Mİ?” 

“Hükümetin, kendi içinde bir mantığı olan ancak normalde akla mantığa uymayan mülteci politikasının bir sonraki aşamasının özellikle Suriye kökenli vatandaşlık sahiplerini polis yapmak olacağı artık açıkça beklenebilir.” iddiasında bulunan Erdin, yazısını şöyle sürdürdü: 

“Burada hedeflenen sayının ne olduğu çok önemli ama bu sayı maalesef henüz kamuoyu ile paylaşılmış değil. Muhtemelen “kültür ve lisan” uyumunu sağlamak mazereti adı altında Suriyeli polis istihdamına çok yakında başlanacaktır. 

Hazır Emniyet Hizmetleri Sınıfı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Yönetmeliği’nden birinci derece yakınların soruşturulması maddesi de kaldırılmışken, Emniyet tarafından gelecek böyle bir adım bizi hiç şaşırtmamalı!” 

Erdin’in ‘Suriyeliler polis olacak’ iddiası sosyal medyada tartışma yarattı. Geniş yankı bulan iddialara henüz resmi bir yanıt gelmedi. 

 

İlginizi çekebilir

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp