Kılıçdaroğlu: Bizim görevimiz devleti yeniden inşa etmektir

Kılıçdaroğlu: Bizim görevimiz devleti yeniden inşa etmektir

Sarayda oturanlara değil milletin arasında milleti düşünenlere ihtiyacımız var. Bizim görevimiz devleti
Ana Sayfa Gündem 3 Ocak 2022 109 Görüntüleme

Akşener: Bu kalabalığı daha evvel burada toplayamayanlar vardı. Ne olacak şimdi?

Zenginler AK Partili, fukaralar her partili olmuş. İşte bu harami düzeni hep beraber yıkacağız biz.

Akşener: Bu kalabalığı daha evvel burada toplayamayanlar vardı. Ne olacak şimdi?


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Mersin’in kurtuluşunun 100’üncü yıl dönümünde metro temel atma törenine katıldı.

Akşener ve Kılıçdaroğlu temel atma töreninde bir konuşma gerçekleştirdi.

Akşener: Bu kalabalığı daha evvel burada toplayamayanlar vardı. Ne olacak şimdi?
İYİ Parti lideri Meral Akşener, “Bugün burada, sizlerle beraber olmak, hem demokrasinin şehri, hoşgörü, barış gibi güzel kavramları içinde barındıran şehir ama en önemlisi saygının şehri ve bugün 3 Ocak 2022 bundan tam 100 yıl evvel kendi kendini kurtaran şehir Mersin” dedi.

Akşener şöyle devam etti:

Sizlerle beraber olmak, aranızda bulunmak ve böyle bir kalabalığın karşısında olmak ve sayın Kılıçdaroğlu ile birlikte burada olmak, sizle beraber olmak inanılmaz bir heyecan, büyük bir onur. Bugün buradasınız. Yalnız bir şey söyleyeyim bu kalabalığı daha evvel burada toplayamayanlar vardı. Ne olacak şimdi? Eyvah eyvah yandık bundan sonrasında. Hakkınızı bize helal edin. Bu saatte başka işler yapabilirdiniz ama buradasınız. Allah bizi sizlere karşı mahçup etmesin.

İki İl Başkanımızı da çok teşekkür ediyorum. Çünkü iyi çalışmışlar belli oluyor.

‘Türkiye ağlıyor’
Bugün zamlarla hem memur zamları hem de yılbaşının hemen sonrasında malum zamlarla karşı karşıyasınız. Ben 24 aydır il il ilçe ilçe geziyorum. 81 ilin 79’unu tamamladım. Türkiye ağlıyor. Kendi çocuğu işsizken 5 maaşlı danışmanları duyup ağlayan insanlarla karşı karşıyayız.

Biz Allah’ın izniyle iktidara geleceğiz. 13. Cumhurbaşkanı Millet İttifakı’nın adayı olacak. Biz bu yanlışlıkları yapmayacağız ve bu kul hakkını yemeyeceğiz. Yiyenlerin de kursağında kalmasını sağlayacağız.

Ben 2017’de Mersin’e geldim. Referandum için çalıştım. Mersinli dinledi, gereğini yaptı. Malum tek adam sistemi Partili Cumhurbaşkanlığı Sistemi kabul edildi. Gelirleriniz azaldı, çocuklarınızın işsizliği çoğaldı. Liyakatsizlik dibine vurdu. Kayırmacılık dibine vurdu. Bu sene çiftçi buğdayı için gübre atamadı.

‘En büyük beka sorunu sizsiniz siz’
Şimdi öyle bir sistemle bir aradayız ki, yönetiliyoruz ki bakanlar emir eri. Müsteşarlık kavramı gitti bu ülkenin. Bu devletin hafızası gitti. Beka diyorlar beka diyorlar. Bu ülkenin hafızasını götürdünüz hafızasını. Bundan büyük beka sorunu mu olur? En büyük beka sorunu sizsiniz siz.

Bugün gencecik çocuklar gece oturup, gündüz uyuyor. Babasından harçlık almamak için onun gözüne görünmüyorsa bu tek adam sisteminin sonucudur. Beş maaş alan danışmanlar utanmadan altıncısını da istiyorsa bu tek adam sisteminin sonucudur. Kayırma, liyakatsizlik ortadaysa senin çocuğun 82, 86 puanla elenirken, 50 puan alan mülakatta geçip atanıyorsa bu ülkede çok büyük bir sorun var demektir. Bu sorunun sorumlusu bu tek adam sistemini çok isteyen sayın Erdoğan ve bu ucube sistemdir.

Zenginler AK Partili, fukaralar her partili olmuş. İşte bu harami düzeni hep beraber yıkacağız biz.

‘Mersinli ‘derhal seçimi getir, sandığa teslim ol’ diyor’
Ben buradan sayın Erdoğan’a sesleniyorum. Burada bir miting yaptın. Gördük hep birlikte. Sonra sayın Kılıçdaroğlu’nun mitingine izin vermediniz, başka bir yerde oldu onu da gördük. Bugün burada bu açılış için Mersinlinin teveccühü var. Mersinli ‘derhal seçimi getir, sandığa teslim ol’ diyor.

Bu harami düzeni helal oylarınızla, sandıkta demokrasi ile addaya göndermek için derhal seçim, hemen seçim diyorum.

Kılıçdaroğlu: Benim umudum sizlersiniz
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Halkın umudu Kılıçdaroğlu” sloganları ile kürsüye çıktı. “Benim umudum sizlersiniz” diyen Kılıçdaroğlu, “Bu meydanda miting yapmamıza izin vermemişlerdi demek meydan dolabiliyor. Demek halk değişim, seçim istiyor. Demek halk dönüşüm, adalet istiyor” dedi.

Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:

Sayın Akşener bugün yaşadığımız tabloyu gayet güzel açıkladı. Beş maaş alanlardan tutun sınavlardaki haksızlıklara değindi. Evlerde tencerelerin kaynamadığını, büyük sorunların olduğunu söyledi. Sizlerden bir isteğim var. Sakın ola umutsuzluğa kapılmayın. Bugün 100. yılı Mersin’in kurtuluşunun. Bugün çok önemli bir şey yapıyoruz. Bir belediye başkanının kendi kentine yapabileceği en büyük yatırımı yapıyoruz.

100 yıl önce bayrağımız göndere çekildi. 100 yıl önce Türkiye önemli başarılara imza attı. Millet İttifakı olarak inşallah biz yeni bir başarıya da imza atacağız. Süleyman Şah Türbesi’ni tekrar topraklarımıza götüreceğiz ve bayrağımızı göndere çekeceğiz.

Herkesin derdini biliyorum. Bu ülke zengin, güçlü bir ülke. Bu ülkede taşı sıksa suyunu çıkaracak gençlerimiz yaşıyor ama onlar da umutsuz. Size sözüm söz. Millet İttifakı olarak Samandağ’dan başlayıp Mersin’e kadar bütün bu havzayı Akdeniz’in en görkemli havzası haline getireceğiz. Yine göreceksiniz beş yıl içinde İstanbul’un nüfusu 2.5 yıl azalacak.

Yeterli kaynağımız var mı diyeceksiniz. Bütçemiz var. Yeterli kaynağımız da var. Kaynağın nereye harcanacağını belirleyen siyasi iradedir. Biz kaynağı vatandaşa, fabrikalara ayıracağız. Bir soygun düzenine de son vereceğiz. Hani var ya, gitmediğiniz yollardan dolarla para… Köprülerden geçiyorsunuz avrolarla para… 50 yıllık, 70 yıllık garantiler… Tamamına Millet İttifakı sürecinde son vereceğiz, kamulaştıracağız .

Gençlere bir sözüm var. Umutsuzluğa kapılmayacaksınız birinci arzum o. İki, Cumhuriyet tarihine çok değerli bir miras bırakacaksınız. İlk kez oy kullanacaksınız. Otoriter bir yönetimi demokratik yollarla değiştireceksiniz. Sandığa gideceksiniz demokrasinin tarihini yazacaksınız. Dünya siyaset tarihine olağanüstü mirası sizler bırakacaksınız.

Endişelenmeyin hakkı, hukuku, adaleti beraber getireceğiz. Hiç kimsenin inancıyla, kimliğiyle, yaşam tarzıyla ilgilenmeyeceğiz. Herkese saygı göstereceğiz. Biz ülkemizi seviyoruz, ülkemiz için çalışmak istiyoruz.

Siyasetçi millete hesap verdiği zaman güven ilişkisi olur. Biz harcayacağımız her kuruşun hesabını milletimize vereceğiz.

En geç iki yıl içinde bütün Suriyeli kardeşlerimizi davulla, zurnayla memleketlerine göndereceğiz.

Asla unutmayın sandık gelecek, sandığa sahip çıkmak bizim ama oy kullanmak sizin göreviniz.

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp