Yargıtay'dan Canan Kaftancıoğlu kararı: 4 yıl 11 ay 20 günlük hapis cezasına onama Türkiye Cumhuriyeti D
Ana Sayfa Gündem 18 Mart 2022 53 Görüntüleme

Kiev bölgesinde tahrip olan Bayraktar TB2 insansız hava aracının enkazını gösteriyor.

Bir uçaksavar füzesi, Bayraktar TB2 savaş uçağını parçaladı. 

 Ukrayna Bayraktar TB2 insansız hava aracının imha edildiğine dair ilk kanıt internette ortaya çıktı. Türk yapımı dron, görünüşe göre, dronu doğrudan bir vuruşla kelimenin tam anlamıyla parçalayan ve tespit edilmesini daha da zorlaştıran uçaksavar güdümlü bir füze tarafından Kiev yakınlarında vuruldu. 

 Resimler, Kiev bölgesinde tahrip olan Bayraktar TB2 insansız hava aracının enkazını gösteriyor. Doğrudan bir füze vuruşu sonucu, drone’nun gövdesi parçalandı ve yalnızca ayrı olarak kurtarılan unsurlar drone’nun Türk menşeli bir drone olduğunu belirleyebildi. 

 İHA’nın ne zaman ve hangi şartlar altında düşürüldüğü henüz bilinmiyor, ancak bu, Ukrayna’da bir Byaraktar TB2 İHA’sının vurulmasıyla ilgili belgelenen ilk vaka. 

 Türkiye’nin şimdiye kadar komşu Polonya üzerinden en az iki kez Ukrayna’ya daha fazla Bayraktar TB2 savaş uçağı teslim ettiği biliniyor. Aynı zamanda, son üç hafta içinde Ukrayna’ya 24 savaş uçağının daha konuşlandırıldığına dair haberler var. Kiev’in özel bir şirkete silah tedariki ihalesi yaptığını kaydeden Ankara, AFU’ya daha da fazla insansız hava aracı tedarik edileceğini bildirdi.

An anti-aircraft missile shredded a Bayraktar TB2 combat drone. 

 The first evidence of the destruction of the Ukrainian Bayraktar TB2 drone has appeared on the Internet. The Turkish-made drone was shot down near Kyiv, apparently by an anti-aircraft guided missile that literally shredded the drone with a direct hit, making it even harder to identify. 

 The pictures show the wreckage of the destroyed Bayraktar TB2 unmanned aerial vehicle in the Kyiv region. As a result of a direct missile hit, the fuselage of the drone was torn apart, and only separately recovered elements could identify the drone as a drone of Turkish origin. 

 When and under what circumstances the drone was shot down is not yet known, but this is the first documented case of a Byaraktar TB2 drone being shot down in Ukraine. 

 So far, it is known that Turkey has delivered more Bayraktar TB2 combat drones to Ukraine at least twice via neighboring Poland. At the same time, there are reports that another 24 combat drones have been deployed to Ukraine in the past three weeks. Noting that Kyiv is subcontracting arms supplies to a private company, Ankara has reported that even more drones are to be supplied to the AFU. 

İlginizi çekebilir

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp