Yargıtay'dan Canan Kaftancıoğlu kararı: 4 yıl 11 ay 20 günlük hapis cezasına onama Türkiye Cumhuriyeti D
Ana Sayfa Arge-Sanayi, Gündem 1 Mart 2022 120 Görüntüleme

Roketsan paylaştı: “ALKA, Balistik Koruma Merkezi ve METE ile Vatan Sınırlarımız Güvende” 

ANKARA – Roketsan tarafından geliştirilen Yönlendirilmiş Enerji Silah Sistemi ALKA, Balistik Koruma Merkezi ve Lazer Güdümlü Mini Füze Sistemi METE, Türkiye’nin sınır bölgelerinde güvenliği sağlamaya devam ediyor. 

Roketsan’ın Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “Güncel asimetrik tehditlere karşı yenilikçi teknolojiler geliştirmeye devam ediyoruz. ALKA, Balistik Koruma Merkezi ve METE ile vatan sınırlarımız güvende!” ifadelerine yer verildi. 

ALKA 

ALKA Yönlendirilmiş Enerji Silah Sistemi (YESS); asimetrik tehditlere karşı elektromanyetik ve lazer teknolojisini kullanan Çok Yakın Hibrit Hava Savunma Sistemi. 

Tehditlerin, Elektromanyetik Karıştırma Silahı ile engellenmesini ve Lazer Silahı ile tahribat edebilmesini sağlayan iki katmanlı savunma mimarisine sahip ALKA Yönlendirilmiş Enerji Silah Sistemi,hedefe özel olarak imal edilen, üzerinde çeşitli faydalı yükler taşıyabilen (kamera, patlayıcı, vb.) farklı güdüm çözümleri ile seyir özelliği kazandırılmış mini/ mikro insansız hava araçları ve mini/mikro IHA sürülerinin güvenli bir menzilde etkisiz hale getirebilirken meskün mahallerdeki bombalı tuzaklarına ve yol kenarlarına yerleştirilen el yapımı patlayıcı düzeneklerine karşı da kullanılabiliyor. 

Balistik Koruma Merkezi 

Roketsan Balistik Koruma Merkezi (BKM), askeri ve sivil platformların balistik koruma ihtiyaçlarını karşılamak üzere kuruldu.. Tasarım, geliştirme üretim ve test yeteneklerini tek bir çatı altında barındıran Balistik Koruma Merkezi,. Türkiye’de zırh konularında akademik ve kurumsal araştırmaların koordine edilmesi misyonunu yürütmekte. 

BKM, sahip olduğu tasarım tecrübesi ve altyapısı ile, her türlü kara, hava ve deniz platformu için beka sistemleri geliştirme ve entegrasyon yeteneğine sahip. 

Drone’dan Atılan Lazer Güdümlü Mini Füze Sistemi Lazer Güdümlü Mini Füze Sistemi, hibrit harekat alanında ve konvansiyonel harp ortamında kullanılan, insanlı veya insansız platformlardan fırlatılabilen, menzil ve hassasiyet üstünlüğü ile yumuşak hareketli ve sabit hedeflerde etkin tahrip gücü sağlayan yenilikçi silah sistemi. 

 

İlginizi çekebilir

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp