Ekrem İmamoğlu;“KIRDIĞIM TÜM SANATÇI DOSTLARIMDAN ÖZÜR DİLERİM”

Ekrem İmamoğlu;“KIRDIĞIM TÜM SANATÇI DOSTLARIMDAN ÖZÜR DİLERİM”

İBB Başkanı İmamoğlu, Cumhurbaşkanlığı 2022 yatırım programına alınmayan metro projesiyle ilgili açıklama
Ana Sayfa Sağlık 26 Ekim 2021 57 Görüntüleme

Koronavirüs ölümlerine tazminat kararı

Bir kadın, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden eşine gerekli tıbbi müdahalenin yapılmadığı gerekçesiyle açtığı davayı kazandı. Rusya’nın Astrahan…

Koronavirüs ölümlerine tazminat kararı

Bir kadın, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden eşine gerekli tıbbi müdahalenin yapılmadığı gerekçesiyle açtığı davayı kazandı.

Rusya’nın Astrahan Vilayeti’nde bir kadın, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden eşine gerekli tıbbi müdahalenin yapılmadığı gerekçesiyle açtığı davayı kazandı. Basının bildirdiğine göre mahkeme kadına 1 milyon ruble (140 bin TL) tazminat ödenmesine hükmetti.

3 Haziran 2020 tarihinde Ahtubinsk şehrinde gerçekleşen olayda, 60 yaşındaki adamın göğüs ağrısı ve öksürük şikayetiyle hastaneye başvurduğu öğrenildi. Avukatlar adamın koronavirüs temaslısı olduğunu belirtmesine rağmen kendisine test yapılmadığını ve soğuk algınlığı teşhisiyle evine gönderildiğini aktardı.

Evde durumu ağırlaşan adamın bir kere daha hastaneye başvurduğu, fakat yine geri çevrildiği ve ancak 19 Haziran günü üçüncü başvuru sonrası hastaneye yatışının yapıldığı öğrenildi. Hastaya ilk koronavirüs testi ise bu tarihten üç gün sonra yapılmış ve hasta yine aynı gün hayatını kaybetmiş.

Türkrus sitesinin aktardığına göre, hastanın eşini temsil eden avukat Sergey Bronitski, bugüne dek mahkemelerin benzer durumlarda 50 bin rubleden fazla tazminata hükmetmediğine dikkat çekerek kararın emsal teşkil edeceğini belirtiyor.

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp