İstanbul’da beklenen kar lapa lapa yağmaya başladı!

İstanbul’da beklenen kar lapa lapa yağmaya başladı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün uyarılarının ardından İstanbul'da beklenen kar yağışı etkisini göstermeye
Ana Sayfa Gündem Magazin 21 Ekim 2021 82 Görüntüleme

Seyfi Dursunoğlu’nun mirasıyla ilgili ÇYDD’den açıklama

‘Huysuz Virjin’ karakteriyle hafızalara kazınan ünlü sanatçı Seyfi Dursunoğlu, geçtiğimiz yıl temmuz ayında hayatını kaybetmişti. Dursunoğlu, vefatından önce tüm mal varlığını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bağışlamış ancak iki yeğeni, ‘vasiyetnamenin iptali’ davası açmıştı. Önceki gün mahkemenin davayı karara bağladığı ve Dursunoğlu’nun vasiyetinin yerine getirildiği iddia edildi. ÇYDD’den konuyla ilgili, “Kesinleşen bir şey yok” açıklaması geldi

Seyfi Dursunoğlu’nun mirasıyla ilgili ÇYDD’den açıklama

Seyfi Dursunoğlu, 17 Temmuz 2020’de 87 yaşındayken solunum yetmezliği ve çoklu organ yetmezliği nedeniyle yaşamını yitirmişti. Vefatından yıllar önce vasiyetnamesini hazırlatan sanatçı, Üsküdar Çengelköy’de bulunan evi ve bankadaki yüklü miktardaki birikimini Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne (ÇYDD) bırakmıştı.

'Huysuz Virjin' 1970'lerden 2010'lara kadar sürdürdüğü eğlence programları ile Türkiye'de televizyonların tanınan bir eğlence figürü haline gelmişti.

‘Huysuz Virjin’ 1970’lerden 2010’lara kadar sürdürdüğü eğlence programları ile Türkiye’de televizyonların tanınan bir eğlence figürü haline gelmişti.

İKİ YEĞENİ DAVA AÇTI

Ancak Seyfi Dursunoğlu’nun yeğenlerinden Evren Saydan ile Erhan Saydan vasiyete itiraz ederek, vasiyetnamenin iptali için dava açtı. Önceki gün mahkemenin sonuçlandığı ve Seyfi Dursunoğlu’nun vasiyetinin mahkemece resmileştiği iddia edildi.

ÇYDD: KESİNLEŞEN BİR ŞEY YOK

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nden yapılan açıklamada ise, iddiaların gerçek dışı olduğu belirtildi. ÇYDD görevlileri tarafından, “Kesinleşen bir şey yok, dava hala sürüyor” denildi.

Dursunoğlu, Huysuz Virjin’le özdeşleşen sahne kıyafetlerini sergilenmesi için Türker İnanoğlu Vakfı'na bağışlamıştı.

Dursunoğlu, Huysuz Virjin’le özdeşleşen sahne kıyafetlerini sergilenmesi için Türker İnanoğlu Vakfı’na bağışlamıştı.

YEĞENLERİ ANMA TÖRENİNE KATILMADI

Dursunoğlu, ölümün 1. yıl dönümünde Zincirlikuyu’da bulunan mezarı başında anılmıştı. Anma törenine yeğeni Güliz Buyrukbilen ve mirasını bağışladığı Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği yöneticilerinin yanı sıra çok sayıda kişi katılmıştı. Usta sanatçının mirasının bağışlanmasına itiraz eden yeğenleri Evren Saydan ve Erhan Saydan anmada bulunmamıştı.

Seyfi Dursunoğlu'nun kabri Zincirlikuyu Mezarlığı'nda.

Seyfi Dursunoğlu’nun kabri Zincirlikuyu Mezarlığı’nda.

Daha önce “Bedenimi kadavra olarak bağışladım” diyen Seyfi Dursunoğlu’nun bu isteği, vasiyetinde yazılı olmadığı için yerine getirilemedi.

’40 YILDIR TEK BAŞIMAYIM’

Dursunoğlu, verdiği bir röportajında ‘Ne kadar mirasınız var?’ sorusuna şu cevabı, “15 milyona yakın bir param var. Tabii bunun içinde Çengelköy’deki evim, mal varlığım da dahil.” yanıtını vermişti. Sanatçı, “Yakın aileniz bu duruma bozulmuştur” yorumu hakkında ise, “Ben 40 yıldır tek başıma yaşıyorum. Paramı ne yapacağım benim bileceğim bir iş. Kimsenin alınmaya gücenmeye hakkı yok” ifadelerini kullanmıştı.

HAYATI FİLM OLUYOR

Geçtiğimiz aylarda Seyfi Dursunoğlu’nun hayatının beyazperdeye yansıtılacağı ortaya çıkmıştı. Filmin danışmanlığını ise Armağan Çağlayan yapıyor.

Armağan Çağlayan

Armağan Çağlayan

Çağlayan, “Seyfi bey ile uzun yıllar çalıştığımdan dolayı benim için zor bir iş. Ünlü olmadan önceki hayatı da yazılıyor. Ünlü olduğu kısım sizin gördüğünüzden daha başka. Eğer iyi yazmayı becerebilirsek iyi bir film çıkacak. Seyfi Bey’in zamanına göre çok cesur ve ilginç bir hayatı var. Ben danışman olarak iyi bir tercihmiyim onu da bilmiyorum. Seyfi Bey ile ilgili korumacı bir tavrım var, ondan da kurtulmam lazım. Ekip bundan nefret ediyor olabilir.” şeklinde konuşmuştu.

24 SAATGÜNÜN ÖZETİ

24 saat

24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri
Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp