Abi sen A Haber misin Evet Sen yalansın abi Spiker; Şöyle geçelim abi

Abi sen A Haber misin Evet Sen yalansın abi Spiker; Şöyle geçelim abi

Karda röportaj: 'Abi A Haber misin?', 'Evet', 'Sen yalansın abi...' İstanbul'da yoğun kar yağışındaki ma
Ana Sayfa Gündem Haber 24 Aralık 2021 70 Görüntüleme

Bakan Derya Yanık Açıkladı: Yılbaşı öncesi nakdi sosyal yardım yapılacak!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık bugün, ihtiyaç sahibi tüm vatandaşlara nakdi sosyal yardım yapılacağını duyurdu….

Bakan Derya Yanık Açıkladı: Yılbaşı öncesi nakdi sosyal yardım yapılacak!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık bugün, ihtiyaç sahibi tüm vatandaşlara nakdi sosyal yardım yapılacağını duyurdu. Toplamda 106 milyon TL nakit para yardımı yapılacağını duyuran Bakan Yanık, 2021 Aralık ayı sonuna kadar yapılacak yardımlara ilişkin bazı açıklamalarda bulundu.

Bakanlık tarafından yılbaşı öncesinde verilecek nakit yardımına ilişkin kimlere bu sosyal yardım verileceği, başvuruların nasıl yapılacağı, ailelere ne kadar nakit ödemesi yapılacağı merak ediliyor. Peki, Bakan Yanık’ın açıkladığı bu para desteği kimlere verilecek? Nakit yardımı için başvurular nereye ve nasıl yapılacak? İşte detaylar..

Emekli vatandaşlar için duyuruldu: 3 gün içinde paralar hesaplara geçecek!

Bakan Yanık, yaptığı yazılı açıklamada, 31 Aralık 2021 tarihine kadar yapılacak nakdi sosyal yardım ödemelerine ilişkin şu bilgileri verdi.

4 AYRI SOSYAL YARDIM PAKETİ
Yanık, Eşi Vefat Eden Kadınlara Yönelik Nakdi Yardım, Muhtaç Asker Ailelerine Yardım, Muhtaç Asker Çocuklarına Yardım ve Öksüz Yetim Yardımı olmak üzere, 4 ayrı kapsamda yapılacak ödemelerin bugün itibarıyla başladığını duyurdu.

Eşi vefat eden ve yardıma muhtaç kadınların yanında olmaya devam ettiklerini belirten Yanık, ihtiyaç sahibi kadınlara bu kapsamda toplamda 64,3 milyon TL destek sağlanacağını aktardı.

Toplamda 25,1 milyon TL yatırılacak
Zorunlu askerlik hizmetini yürüten, muhtaç er ve erbaşların aileleriyle çocuklarına 2 ayrı sosyal yardım programıyla destek verdiklerini ifade eden Yanık, ihtiyaç sahiplerinin hesaplarına toplamda yaklaşık 25,1 milyon TL yatırılacağını açıkladı.

PARALAR HESAPLARA YATIRILACAK
Anne, babası veya her ikisi de vefat etmiş, 18 yaş altındaki ihtiyaç sahibi çocuklar için de destekte bulunduklarını kaydeden Bakan Yanık, bu kapsamda toplamda 16,6 milyon TL’nin hak sahiplerinin hesaplarına yatırılacağını kaydetti.

Nakdi sosyal yardım ödemelerinin 28 Aralık gününe kadar hak sahiplerinin hesaplarına yatırılacağını belirten Bakan Yanık, “Aralık ayında 4 nakdi sosyal destek programı ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara yaklaşık 106 milyon TL ödeme yapacağız. Hak temelli, hesap verilebilir, nesnel kriterlere bağlı ve sürdürülebilir bir sosyal yardım anlayışıyla politikamızı üretmeye ve hizmetlerimize devam edeceğiz” değerlendirmesini yaptı.

SOSYAL YARDIM BAŞVURULARI NEREYE YAPILIYOR?
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sosyal yardım başvuruları e-devlet üzerinden online şeklinde yapılacak olup, başvurularınızı hemen https://www.turkiye.gov.tr/ adresi üzerinden yapabilirsiniz.

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp