Kılıçdaroğlu: Bizim görevimiz devleti yeniden inşa etmektir

Kılıçdaroğlu: Bizim görevimiz devleti yeniden inşa etmektir

Sarayda oturanlara değil milletin arasında milleti düşünenlere ihtiyacımız var. Bizim görevimiz devleti
Ana Sayfa Gündem 16 Kasım 2021 58 Görüntüleme

Samuray kılıçlı katilin dehşet koleksiyonu: Tam 32 tane çıktı

İstanbul’un Ataşehir ilçesinde, Mimar Başak Cengiz’i kılıçla öldüren Can Göktuğ Boz’un evinde bulunan kılıç ve bıçakların fotoğrafları ortaya çıktı.

Samuray kılıçlı katilin dehşet koleksiyonu: Tam 32 tane çıktı

İstanbul’a eğitim için gelen Mimar Başak Cengiz, geçtiğimiz salı günü yolda yürürken Can Göktuğ Boz’un samuray kılıçlı saldırısına uğrayarak hayatını kaybetti. Tutuklanan Can Göktuğ Boz’un (27) evinin oturma odasının duvarlarındaki yazılar ve masada bulunan oyun aletlerinin yanı sıra dairenin çeşitli yerlerindeki bıçak ve kılıçların da fotoğrafları ortaya çıktı.

Evde 15’i kılıç, 17’si döner bıçağı, pala ve av bıçağı olmak üzere 32 kesici alet olduğu belirlendi. Fotoğraflarda evin bir odasındaki koltukta ise kılıçların yanı sıra bir beyzbol sopası olduğu görüldü. Evdeki televizyon kumandasının arkasına yapıştırılmış kağıtta ise ‘Kararlı saldırgan hatırla ve alerji’ yazılarının olduğu ortaya çıktı.

SPOR VE CİNAYET NOTLARI

Psikolojik sorunları olduğu belirtilen Can Göktuğ Boz’un evinin içinden fotoğraflar dün ortaya çıkmıştı. Fotoğraflar Boz ile ilgili bazı şifreleri ortaya çıkarıyordu. Boz’un oturma odasının duvarlarına asılı A4 kağıtlarında, Sabahtan akşama spor, 120 günde 4 yıl, 1 günde 24 gün. , Alerji olunca 67’yi geçemedim kesin biliyorum ve  Sadece şınav, hapishane, doktor, zehir, fitness, hile gibi kelimeler yazılı olduğu görülmüştü.

GAZETELERLE KAPATILMIŞ

Yazılar Boz’un kilolarıyla ilgili sıkıntı yaşadığını ortaya koyuyor, camları gazete kağıtları ile kapatılan odanın diğer tarafındaki duvarda ise, ‘Birleştir, farklı amaçla kullan, benzet.’ ,’İstanbul Avrupa bölgesinde herkes katil, kadın erkek, tartışma’, ‘Dünyada 50 kelime vardır.’ ‘Sinirle kol vurma, tuzak kuruyor.’ gibi notlar olduğu görülüyordu. Öte yandan odada bulunan masanın üzerinde ise çok sayıda bozuk para, sigara kutusu, satranç, jenga oyunu, rubik küp ve abaküs olması dikkat çekiyordu.

ERDOĞAN’DAN TAZİYE

Öte yandan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile birlikte Başak Cengiz’in ailesine taziye ziyareti gerçekleştirdi. Erdoğan çifti, Başak Cengiz’in mezuniyet töreni ve nişan töreninde çekilen fotoğrafları da yer alan fotoğraf albümünü inceledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cinayetin ardından cumartesi günü telefonla da arayıp, Cengiz çiftine başsağlığı dilemişti.

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp