Abi sen A Haber misin Evet Sen yalansın abi Spiker; Şöyle geçelim abi

Abi sen A Haber misin Evet Sen yalansın abi Spiker; Şöyle geçelim abi

Karda röportaj: 'Abi A Haber misin?', 'Evet', 'Sen yalansın abi...' İstanbul'da yoğun kar yağışındaki ma
Ana Sayfa Gündem Haber 21 Aralık 2021 66 Görüntüleme

AKP’li vekil: Vatandaş zamdan çok şikayetçi değil

Ünye ilçesinde çeşitli programlara katılan, vatandaşları ve esnafı ziyaret eden AKP Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız, ilçede yayın yapan bir televizyon kanalına da konuk oldu.

Canlı olarak yayınlanan programda vatandaşların soru ve eleştirilerine de cevap veren Şenel Yediyıldız, ülke gündemi hakkında da değerlendirmeler yaptı.

Artan döviz kuru ve sık sık yapılan zamlar hakkında açıklama yapan Yediyıldız, şunları söyledi:

– Doları yükselten ben değilim. Euro yükselten ben değilim. Fiyatları yükselten de biz değiliz. Kontrol bizim elimizde elbette ama bizler marketleri bastığımızda farklı sorunlar ortaya çıkıyor. Stokçular da var. Hepsiyle mücadele ediliyor.

-Ben şunu açık söylüyorum, cumartesi Fatsa’da 5 tane kahve gezdim. Hiçbir kahvede, ‘Niye bunlara bu kadar zam geliyor’ demediler. Selamlaştık, sohbet ettik. Zamdan kimse memnun olmaz ama çok da şikayetçi değiller. Açık söylüyorum. Konuştuk, bayağı sohbet ettik. Görülüyor ki vatandaşlar da bir şeyleri biliyor, farkında.

“DOLARI DIŞ GÜÇLER YÜKSELTİYOR”

Muhalefet partileri de eleştiren ve ülkede kaos yaratmak için Amerikalılar ile görüştüklerini ileri süren Şenel Yediyıldız şöyle devam etti.

– Doları biz yükseltmiyoruz ki, dış güçler yükseltiyor. Şu anda halen daha Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin muhalefet partilerinin liderleri bakın ne yapıyor? Bunu ben söylemiyorum, Büyük Birlik Partisinin sayın lideri söylüyor.

– Bu muhalefet liderleri Amerikan yetkilileriyle ayda bir, bir araya geliyorlar ve gizli gizli görüşüyorlar. Kiminle ne konuşuyorlar belli değil.

– Ama ortaya çıkan şeyden anlıyoruz ki; biz bunları ekonomiyle yıkacağız, siz içeride terör oluşturun. Bu benim iddiam. Ama gerçek olanda o.

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp