Yargıtay'dan Canan Kaftancıoğlu kararı: 4 yıl 11 ay 20 günlük hapis cezasına onama Türkiye Cumhuriyeti D
Ana Sayfa Gündem 10 Kasım 2021 37 Görüntüleme

Mantara gitti, 3 gündür haber yok!

Denizli’de oğlu ile birlikte mantar toplamaya gittiği dağda kaybolan Emine Aksoy’dan 3 gündür haber alınamıyor. İşitme ve yürüme engelleri bulunan Emine Aksoy’un bulunması için gece yarısında ara verilen ara kurtarma çalışmaları sabah saatlerinden itibaren askeri personelin de katılımıyla sürüyor

Mantara gitti, 3 gündür haber yok!

Denizli’nin Acıpayam ilçesine bağlı Benlik Mahallesi’nde yaşayan 78 yaşındaki Emine Aksoy, geçen pazar günü sabah saatlerinde oğlu Osman Aksoy ile birlikte mantar toplamaya gitti. Yaşlı kadın mantar toplarken kayboldu. Bir süre annesini arayan Osman Aksoy, sonuç alamayıp bir umutla döndüğü evinde de annesine ulaşamayınca ekiplerden yardım istedi.

Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğü (AFAD), Arama Kurtarma Derneği (AKUT), jandarma ekipleri ve köylülerin yanı sıra Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti (TRAC) Denizli Şubesi başta olmak üzere gönüllü kuruluşların da katılımıyla sürdürülen arama kurtarma çalışmalarında 3’üncü gün geride kaldı.

Yaşlı kadının kaybolduğu engebeli Ercek Dağı, geçen 72 saatte ekipler tarafından didik didik arandı. Gündüz saatlerinde jandarma komandoların da destek verdiği çalışmalar, hava karardıktan sonra AFAD ve TRAC gönüllüleri tarafından sürdürüldü. Aramalarını kuytu köşelerde yoğunlaştıran amatör telsizciler, soğuk hava ve olumsuz doğa koşullarına rağmen aramalarını sürdürürken çalıların arasından sesler duydu. Sesin geldiği bölgede yoğunlaştırılan aramalarda yaşlı kadına ulaşamayan ekipler, hayal kırıklığı yaşadı.

İşitme ve yürüme engelleri bulunan Emine Aksoy’un bulunması için gece yarısından sonraya kadar yürütülen çalışmalarda her hangi bir ize ulaşılamayınca, arama kurtarma çalışmalarına ara verildi. Sabah saatlerinden askeri personelin de katılımıyla yeniden başlayan arama çalışmaları sürüyor.

24 SAATGÜNÜN ÖZETİ

24 saat

24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri

İlginizi çekebilir

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp