Ekrem İmamoğlu;“KIRDIĞIM TÜM SANATÇI DOSTLARIMDAN ÖZÜR DİLERİM”

Ekrem İmamoğlu;“KIRDIĞIM TÜM SANATÇI DOSTLARIMDAN ÖZÜR DİLERİM”

İBB Başkanı İmamoğlu, Cumhurbaşkanlığı 2022 yatırım programına alınmayan metro projesiyle ilgili açıklama
Ana Sayfa Gündem Haber 30 Aralık 2021 55 Görüntüleme

Enginyurt, söz konusu açıklamalar ve sonrasındaki durumu “Güldür Güldür Şov’a benzettiğini” kaydetti.

Cemal Enginyurt, “Ne söylediğinden habersiz bir Maliye Bakanı ile karşı karşıyayız.

Enginyurt, söz konusu açıklamalar ve sonrasındaki durumu “Güldür Güldür Şov’a benzettiğini” kaydetti.

TBMM (AA) – Demokrat Parti (DP) Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, “Ne söylediğinden habersiz bir Maliye Bakanı ile karşı karşıyayız. ‘Dolar niye düştü’ diye sorulduğunda, ‘Ben de anlamadım’ diyor. Öyle bir Maliye Bakanımız var ki ekonomiyi bilmiyor, bilmediğini de bilmiyor.” dedi.

Enginyurt, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, özelleştirmeleri eleştirdi. Ordu’nun Mesudiye ilçesindeki Topçam Barajı’nın da özelleştirildiğini belirten Enginyurt, 55 işçinin işten çıkartıldığını söyledi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin döviz kuruna ilişkin açıklamalarına değinen Enginyurt, söz konusu açıklamalar ve sonrasındaki durumu “Güldür Güldür Şov’a benzettiğini” kaydetti.

Cemal Enginyurt, “Ne söylediğinden habersiz bir Maliye Bakanı ile karşı karşıyayız. ‘Dolar niye düştü’ diye sorulduğunda ‘Ben de anlamadım’ diyor. Öyle bir Maliye Bakanımız var ki ekonomiyi bilmiyor, bilmediğini de bilmiyor.” ifadesini kullandı.

Nebati’nin, “Küçük yatırımcının muhalefetin yönlendirmesiyle dolar aldığını” söylediğini aktaran Enginyurt, “Muhalefetin ne gücü var?” diye sordu.


Bakan Nebati’nin, ” Kim ki ‘Döviz gidiyor, tedbir alın ve adımlarınızı atın’ diyorsa dava açın” ifadesini eleştiren Enginyurt, “(Dolar yükseliyor) diyenleri ‘dava edin’ diyorlar. Dolar bugün 13 lirayı geçti. ‘Dolar yükseliyor’ diyen haksız mı olmuş oldu? Hangi mahkeme neye göre ceza verecek?” değerlendirmesinde bulundu.

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp