Ekrem İmamoğlu;“KIRDIĞIM TÜM SANATÇI DOSTLARIMDAN ÖZÜR DİLERİM”

Ekrem İmamoğlu;“KIRDIĞIM TÜM SANATÇI DOSTLARIMDAN ÖZÜR DİLERİM”

İBB Başkanı İmamoğlu, Cumhurbaşkanlığı 2022 yatırım programına alınmayan metro projesiyle ilgili açıklama
Ana Sayfa Gündem Haber 23 Aralık 2021 61 Görüntüleme

Aksaray’da öğretmen öğrenciye yumruk atıp boğazını sıktı!

Aksaray’da, Ali Rıza Y. adlı öğretmen, ders esnasında koridora çıkardığı öğrencisini tokat ve yumruk atarak darp etti. Diğer sınıftaki bir öğretmenin araya girerek kurtardığı çocuğa 10 gün iş göremez raporu verildi.

Aksaray’da, bir ortaokulda matematik öğretmeni Ali Rıza Y., koridora çıkardığı öğrencisi T.K.’ya yumruk atıp boğazını sıktı. Gürültüyü duyan başka sınıftaki öğretmen Gülcan Ünlü, müdahale edip öğrenci T.K’yı Ali Rıza Y.’nin elinden kurtardı. O dehşet anları güvenlik kamerasına anbean yansıdı. Öğretmen Ali Rıza Y. hakkında adli ve idari soruşturma başlatıldı.
Olay, 14 Aralık tarihinde Şehit Salih Aksu Ortaokulu’nda meydana geldi.

Okulun matematik öğretmeni Ali Rıza Yücel, iddiaya göre başka bir öğrencinin kendisi hakkında küfür ettiği gerekçesi ile sınıftan çıkardığı 5. sınıf öğrencisi Talha K.’yı okul koridorunda tokat ve yumrukla öldüresiye dövdü.

DEHŞET ANLARI SANİYE SANİYE KAYDEDİLDİ

O anlar okulun güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi. Talha K., sesler üzerine dışarıya çıkan teknoloji ve tasarım öğretmeni Gülcan Ü. tarafından kurtarıldı.

Olayın ardından öğretmen Yücel hakkında Ortaköy Kaymakamlığı tarafından soruşturma başlatıldı. Gözaltına alınan Yücel, çıkarıldığı mahkemece adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

ÖĞRETMEN AÇIĞA ALINDI
Aksaray İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, “22 Aralık 2021 günü medyaya yansıyan ilimiz Ortaköy ilçesi Şehit Salih Aksu Ortaokulu’nda görev yapan öğretmen Ali Rıza Yücel’ in öğrencimizi darp ettiği olay ile ilgili Valiliğimizce öğretmen derslerden el çektirilmiş olup, adli ve idari soruşturma devam etmektedir” denildi.

Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı da yaptığı açıklamada, “Ulusal bir televizyon kanalında yayınlanan ‘Bir öğretmenin öğrencisine şiddet uyguladığı görüntüleri içeren’ habere ilişkin 14/12/2021 tarihinde Ortaköy Cumhuriyet Başsavcılığımızca derhal soruşturma başlatıldığı, şüpheli öğretmenin gözaltına alındığı, bir gün gözaltı tedbirleri uygulanan şüpheli hakkında sevk üzerine Ortaköy Sulh Ceza Hakimliği’nce adli kontrol kararı uygulanmıştır.

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp