Ekrem İmamoğlu;“KIRDIĞIM TÜM SANATÇI DOSTLARIMDAN ÖZÜR DİLERİM”

Ekrem İmamoğlu;“KIRDIĞIM TÜM SANATÇI DOSTLARIMDAN ÖZÜR DİLERİM”

İBB Başkanı İmamoğlu, Cumhurbaşkanlığı 2022 yatırım programına alınmayan metro projesiyle ilgili açıklama
Ana Sayfa Gündem Haber 22 Ekim 2021 88 Görüntüleme

A 101’de Müdür Dehşeti: İşçiyi depoya çağırdı ve…

A 101’de Satış Müdürü Sefer Evren Açıkgöz’ün A101 işçisi Ömer Alpay’ı mağazanın deposunda darp edip zorla belgeler imzalattığı iddia edildi.

A 101’de Müdür Dehşeti: İşçiyi depoya çağırdı ve…

A 101 mağazasındaki sayımlarda çıkan açıklar ve kasa açıklarının Satış Müdürü Evren Açıkgöz tarafından A 101 işçici Ömer Alpay’a ödetildiği ifade edildi.

Ömer Alpay, hırsızlıkla suçlanarak Kod-46 ile işten atıldı.

Mağaza Market Sen yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Malatya A101’de çalışan işçiler, “sorumlular bizi köle olarak kullanıyor” diyor. Ömer Alpay ve daha birçok A101 işçisi, bu gidişata son vermek için Mağaza Market-Sen ile birlik oldu. Ömer Alpay’a ve tüm işçilere dayatılan koşulların karşısında, sendikamız Malatya’da örgütleniyor, işçilerin mücadele adresi oluyor. İşçilere dayatılan her skandalı, tek tek açıklıyoruz.

A101 işçisi Ömer Alpay, çalıştığı iş yerinde mağaza sorumlusu olarak atandı. Yeni mağazası, sayımları tam yapılmadan kendisine teslim edildi. Devam eden envanter sayımlarında çıkan 3000 TL’lik açık, “ödemezsen hırsızlıktan işten atılırsın” tehdidi ile işçiye zorla ödetildi. Nakit olarak üzerine yıkılan bu ücretleri ödeyemeyen işçi, kredi kartının da limiti tükenene kadar bu açıkları ödemek zorunda kaldı. Yaşanan haksızlığa itiraz eden Ömer Alpay, bölge sorumlusu tarafından depoya görüşmeye çağrıldı. Alpay, üç bölge sorumlusunun bulunduğu depoda sorguya çekildi. Bu sorgu esnasında Satış Müdürü Sefer Evren Açıkgöz, depoya gelerek Ömer Alpay’ı darp etti. Küfür ve hakaretlerle işçiden üst üste savunma alındı, maaş kesintisine onay belgesi imzalatıldı. Maaşı ödenmeyen, yıllık izni içerde kalan ve usulsüzce ödetilen açıklarla gasp edilen Ömer Alpay; bu olayın ardından 3 günlük izne çıkarıldı. Ardından ise Kod-46 ile işten atıldı.

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp