İstanbul’da beklenen kar lapa lapa yağmaya başladı!

İstanbul’da beklenen kar lapa lapa yağmaya başladı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün uyarılarının ardından İstanbul'da beklenen kar yağışı etkisini göstermeye
Ana Sayfa Ekonomi 28 Ekim 2021 30 Görüntüleme

Dolarda yükseliş

Dolar güne 9.51 liradan başladı. Sabah saatlerinde 9.57 liranın üzerini gördü. TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu’nun enflasyon raporu sunumu sırasında 9.60 lirayı aştı

Dolarda yükseliş

’10 büyükelçi’ geriliminin düşmesiyle dolar/TL önceki gün 9.42’ye gerilemişti. Dolar dün ise dalgalı bir seyir izledi. Gün içinde önce 9.45 liraya geriledi, ardından 9.54 liraya yükseldi. Günü ise 9.53 liradan kapattı.

Dolar yarın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı olması dolayısıyla haftanın son işlem gününe 9.51 liradan başladı. Sabah saatlerinde Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu’nun enflasyon raporu sunumu öncesinde ise 9.57 liranın üzerini gördü.

Dolar, sunum sırasında 9.60 lirayı aştı. Bunda Kavcıoğlu’nun cari açık vurgusu ve faiz indirimi için az bir alan kaldığını belirtmesi etkili oldu.

  • TCMB BAŞKANI KAVCIOĞLU: KUR DENGEYE GELECEKTİR
    TCMB BAŞKANI KAVCIOĞLU: KUR DENGEYE GELECEKTİR

Kavcıoğlu, fiyat istikrarını cari açığı azaltarak sağlamayı hedeflediklerini belirtti. Konuşmasında bankanın kur yükseltme hedefi olmadığını söylese de kurun ihracatı artırdığını da iade etti.

Geçen hafta Merkez Bankası politika faizini 200 baz puan indirmeden önce dolar 9.26 lira civarında seyrediyordu. Faiz kararı ve 10 ülkeyle yaşanan gerilimle dolar hafta başında 9.85 lirayla tarihi zirvesini görmüştü.

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp