Abi sen A Haber misin Evet Sen yalansın abi Spiker; Şöyle geçelim abi

Abi sen A Haber misin Evet Sen yalansın abi Spiker; Şöyle geçelim abi

Karda röportaj: 'Abi A Haber misin?', 'Evet', 'Sen yalansın abi...' İstanbul'da yoğun kar yağışındaki ma
Ana Sayfa Dünya 20 Ekim 2021 73 Görüntüleme

FBI, Putin’e yakın Rus iş insanının evini bastı

ABD Federal Soruşturma Bürosu, tarafından ABD’nin başkenti Washington DC’de yer alan ve ABD’nin kara listesindeki Putin’e yakınlığıyla bilinen Rus oligark ve iş insanı Oleg Deripaska’nın evinde “kolluk kuvvetleri faaliyeti” yürütüldüğü ifade edildi

FBI, Putin’e yakın Rus iş insanının evini bastı

ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI), Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e yakınlığıyla tanınan Rus oligark ve iş insanı Oleg Deripaska’nın ABD’nin başkenti Washington DC’deki evine baskın düzenledi.

 

Adının açıklanmasını istemeyen bir FBI sözcüsü, Amerikan basınına yaptığı açıklamada, FBI’ın Deripeska’nın evinde bir “emniyet eyleminde” bulunduğunu kaydetti.

Söz konusu eylemin New York’taki bir soruşturma ile ilgili olduğunu aktaran yetkili, bu konuda daha fazla bilgi veremeyeceğini belirtti.

 

Öte yandan Washington DC’nin Kalorama Mahallesi’ndeki evin önüne FBI’ın “Suç mahali, girmeyiniz” yazılı bir tabela asması da dikkatlerden kaçmadı.

Rusya Devlet Başkanı Putin’e yakınlığıyla bilinen Deripaska, Rusya’nın ABD’deki 2016 seçimlerine müdahalesi soruşturması kapsamında 2018’te ABD’nin yaptırım listesine alınmıştı.

 

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp