Ana Sayfa Gündem Haber, Uncategorized 25 Mart 2020 240 Görüntüleme

EYT’LİLER ÖNCE MEYDANLAR ŞİMDİ SOSYAL MEDYA ! #EvdeKalDemekYetmez

Bugün EYT Çıksa Kimler Emekli Olabilir, EYT Kimleri Kapsıyor, EYT çıkacak mı, emeklilik tablosu erkekler ve kadın için nasıl oluşacak, eyt şartları nelerdir, 99 öncesi işe girenlerin emeklilik durumu nedir?

EYT’LİLER  ÖNCE MEYDANLAR ŞİMDİ SOSYAL MEDYA ! #EvdeKalDemekYetmez

Emeklilikte yaşa takılanlar 2020 yılında erken emeklilik hakkı elde edebilmek için mücadelelerine devam ediyor. EYT 2020 BÜTÇESİ İÇERİSİNDE YOK!

Ne yazık ki EYT 2020 bütçesinde kendisine yer bulamadı. Konu hakkında 2020 yılının ilk açıklamasını yapan Çalışma Bakanı Selçuk ise “Biliyorsunuz, emekliliği hak etmenin üç şartı var: yaş, prim ödeme gün sayısı ve sigortalılık süresi. Dolayısıyla, emeklilikte yaşa takılanlar dediğimizde, yaştan dolayı emeklilik hakkını kazanamayanlar var. Konuyu etraflıca inceledik ve birden fazla alternatif üzerinden çalışıp maliyetleri çıkardık. Yüksek maliyetinin yanı sıra sosyal güvenlik reformundan bir geri dönüşü ifade ettiği için ilke olarak da karşıyız. Reformu geriye döndürmek aktüeryal dengenin bozulması demek” açıklamasında bulunmuştu.

ŞARTLAR DEĞİŞTİ !

Ülkemiz zor günlerden geçiyor. Korona Virüs yüzünden EYT’liler çalışamamakta evinin geçimini sağlayamadıklarını belirtmekteler.

İKTİDARDAN VE YETKİLİLERDEN BU ZOR DÖNEMDE MÜJDE VE MAĞDURİYETLERİNİN GİDERİLMESİNİ BEKLEMEKTELER..

İlginizi çekebilir

Ormanları Yakan Belli Oldu!

Ormanları Yakan Belli Oldu!

Tema Tasarım |