Ana Sayfa İlginç Videolar 30 Mayıs 2020 139 Görüntüleme

Davutoğlu ve Babacan’dan Hrant Dink Vakfı’na destek

Ölüm tehditleri içeren mesajları aldığı ortaya çıkan Uluslararası Hrant Dink Vakfı ve Rakel Dink’e, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’dan destek geldi. Eşi Sare Davutoğlu ile birlikte Rakel Dink’i arayan Davutoğlu, geçmiş olsun dileklerini iletti. Rekel Dink ve vakfı yalnız bırakmayacaklarını ifade eden Ali Bababcan ise, “Hrant Dink Vakfı’na yönelik tehditler, ayrımcılığı teşvik eden bir siyasi iklimin ürünüdür” dedi.

Davutoğlu ve Babacan’dan Hrant Dink Vakfı’na destek

Suikast sonucu öldürülen gazeteci Hrant Dink anısına kurulan Uluslararası Hrant Dink Vakfı, dün yaptığı bir açıklamayla, vakıf yetkileri ve Dink’in eşi Rakel Dink’in ölümle tehdit edildiği elektronik postalar aldıklarını duyurdu. Açıklamada mesajlarla ilgili Şişli Emniyeti ve İstanbul Valiliği’nin yazılı olarak bilgilendirildiği de ifade edildi.

Vakfın paylaşımının ardından toplumun birçok kesiminden Dink Vakfı’na destek mesajları geldi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Rakel Dink ve vakfa geçmiş olsun dileklerini iletti.

RAKEL DİNK’E GEÇMİŞ OLSUN TELEFONU

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, tehdit haberinin ardından Rakel Dink’i arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti.

HDP Eş Genel Başkanı Sancar da konuya ilişkin bir mesaj yayımlarken, “Nefret söylemini yayan, ırkçılığı normalleştiren zihniyetin besleyip cesaretlendirdiği bu kötülük odaklarına karşı Hrant Dink Vakfı’nın yanındayız” ifadelerini kullandı.

DAVUTOĞLU EŞİYLE BİRLİKTE ARADI

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu, Hrant Dink Vakfı ve Rakel Dink’e gönderilen tehdit mesajları üzerine, Rakel Dink’i arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti.

Davutoğlu, Dink’e, maruz kaldıkları tehdit mesajlarını öğrenince çok üzüldüğünü, bu gibi olayların, hukukun üstünlüğü ve işlevsel demokratik yapı ile çözüme kavuşacağını vurguladı.

Ahmet Davutoğlu’nun eşi Sare Davutoğlu da Rakel Dink ile görüşerek, geçmiş olsun dileklerini iletti. Rakel Dink, Davutoğlu ailesine temennileri için teşekkür etti.

Bu arada Gelecek Partisi de resmi Twitter hesabından, hem vakfa hem de Rakel Dink’e yönelik tehdit mesajlarını kınadıklarına dair bir bildiri yayınladı.

BİR DESTEK DE BABACAN’DAN

Hrant Dink Vakfı ve Rakel Dink’e DEVA Partisi Ali Babacan’dan da destek geldi.

Babacan, “Hrant Dink Vakfı’na yönelik tehditler, ayrımcılığı teşvik eden bir siyasi iklimin ürünüdür. Ayrımcılığa ve ırkçılığa karşı her kesimi savunacak, Rakel Dink’i ve vakıftaki arkadaşlarını yalnız bırakmayacağız” dedi.

Tema Tasarım |