Ana Sayfa Gündem Spor 8 Mart 2020 209 Görüntüleme

Ersun Yanal’dan son dakika Ali Koç ve Fenerbahçe açıklaması!

Fenerbahçe taraftarları Ali Koç’un istifasını istiyor..

Ersun Yanal’dan son dakika Ali Koç ve Fenerbahçe açıklaması!

Fenerbahçe ile son maçına çıkan teknik direktör Ersun Yanal, açıklamalarda bulundu. Bırakma sürecinde Fenerbahçe’den hiçbir talebinin olmadığını ve olmayacağını vurgulayan Yanal, taraftarların, Ali Koç’u desteklemesi gerektiğini ifade etti.
90 dakikanın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Ersun Yanal, “Fenerbahçe birçok kupa mücadelesi verdi, düşmemeye oynadı, zirve için yarıştı. Ama hiçbir dönem transfer yapamamazlık olmamıştı” dedi.

‘Zor şartlarda ayrılıyorum’

58 yaşındaki çalıştırıcı, “Aslında bir veda konuşması yapacaktım. Ancak gerçekleşecek süreci de iyi anlamak lazım. Fenerbahçe’nin nerede ne zaman gereksinimi olursa ben hazır olurum” dedi. Ersun Yanal, zor şartlar altında göreve başladığını hatırlatarak, “Aynı şekilde zor şartlar altında veda ediyorum. Bu süreci doğru anlamak lazım. Fenerbahçe birçok kupa, şampiyonluk mücadelesi verdi, Avrupa’da yarıştı. Düşmemeye oynadı, zirvenin kalıcısı olmak için savaştı. Ama hiçbir dönemde transfer yapamamazlık olmamıştı. Taraftarların, Ali Koç’u desteklemesi gerek. Herkes gider ama Fenerbahçe bakidir.”” ifadelerini kullandı.

‘Maddi talebim olmadı’

Yanal, Fenerbahçe’nin Türkiye’ye, Türkiye’nin ise Fenerbahçe’ye ihtiyacı olduğunu belirtti. Deneyimli çalıştırıcı, her zaman Sarı-Lacivertliler’in hizmetinde olacağını yineledi. Ersun Yanal son olarak, gelirken de ayrılırken de kulüpten maddi hiçbir talebi olmadığının altını çizdi. Tecrübeli çalıştırıcı, basın toplantısını ise konuşmasını yapıp soru almadan terk etti.

Tema Tasarım |