Ana Sayfa Gündem Haber 17 Mart 2020 182 Görüntüleme

Nevşehir’in AKP’li Belediye Başkan Yardımcısı Ersan Erkut, Umre dönüşü Konya’daki yurtta karantina altında olan Nevşehirli vatandaşları ziyaret etti.

Yasakları delerek ve maske takmadan vatandaşlarla görüşen Erkut, sosyal medya hesabından yanındaki arkadaşlarıyla birlikte kendilerini 14 gün izole edeceklerini yazdı.

Nevşehir’in AKP’li Belediye Başkan Yardımcısı Ersan Erkut, Umre dönüşü Konya’daki yurtta karantina altında olan Nevşehirli vatandaşları ziyaret etti.

Türkiye’de corona virüsü vaka sayısı giderek artanken, önlemler kapsamında Umre’den dönen binlerce vatandaş öğrenci yurtlarına yerleştirilerek karantina altına alındı.

Nevşehir’in AKP’li Belediye Başkanı Rasim Arı, yardımcısı Ersan Erkut’a talimat vererek Konya Kutalmışoğlu Süleyman Şah Öğrenci Yurdu’nda bulunan Nevşehirli Umre kafilesini ziyarete gönderdi.
Erkut ve yanında ki 4 kişi KYK müdürü ile görüşerek bilgi alarak yurtta kalan hemşerilerinin ihtiyaçlarının giderilmesini talep etti.

Görüşmenin ardından Erkut, yurda giderek 90 kişilik Nevşehir kafilesini ziyaret etti. Erkut’un maske takmadan odalara kadar çıkıp vatandaşlarla görüşmesi dikkat çekti. Ziyaret fotoğraflarını kendi sosyal medya hesabından yayınlayan Erkut, gelen tepkiler üzerine fotoğrafları kaldırdı.

KENDİLERİNİ DE BİR EVE KAPANDI

Sosyal medya hesabından yurtta kalan Ümrecileri Belediye Başkanı Rasim Arı’nın talimatıyla ziyaret ettiklerini dile getiren Ersan Erkut, daha sonra yaptığı paylaşımda” Konya’da son görüşmelerimizi yaptık. Hemşerilerimiz devletimizin sunduğu bütün imkanlar ile sağlıklı ve huzur içerisindeler. Bizde Ankara’da Sayın Başkanımızın talimatı ve organize ettiği evde 14 gün kendimizi izole ediyoruz” diye yazdı.
Kaynak Sözcü Gazetesi

İlginizi çekebilir

Ormanları Yakan Belli Oldu!

Ormanları Yakan Belli Oldu!

Tema Tasarım |