Ana Sayfa Gündem Haber 11 Nisan 2020 92 Görüntüleme

İşte günün fotoğrafı!.

Dünyada Covid-19’dan en fazla etkilenen ülkelerden olan ve aynı zamanda salgının Avrupa’daki merkez üssü haline gelen İspanya…

İşte günün fotoğrafı!.
Dünyada Covid-19’dan en fazla etkilenen ülkelerden olan ve aynı zamanda salgının Avrupa’daki merkez üssü haline gelen İspanya ve İtalya’ya Türkiye’den yardım eli uzandı. Milli Savunma Bakanlığı (MSB) bünyesindeki askeri fabrikalarda, dikimevleri ile Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumunda, yerli ve milli imkanlarla üretilen, koruyucu önlem sağlayan maske ve kıyafet, antibakteriyel sıvı gibi binlerce tıbbi yardım malzemesi Etimesgut Askeri Havaalanı’nda askeri kargo uçağına yüklenerek İspanya ve İtalya’ya ulaştırıldı.

Dünyayı etkisi altına alan corona virüsü salgınına karşı tek yürek olan Türkiye, yardıma muhtaç ülkelere de destek vererek bir kez daha farkını gösterdi. Dünyada Covid-19’dan en fazla etkilenen ülkelerden olan ve aynı zamanda salgının Avrupa’daki merkez üssü haline gelen İspanya ve İtalya’ya Türkiye’den yardım eli uzandı.

İşte günün fotoğrafı!

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) bünyesindeki askeri fabrikalarda, dikimevleri ile Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumunda, yerli ve milli imkanlarla üretilen, koruyucu önlem sağlayan maske ve kıyafet, antibakteriyel sıvı gibi binlerce tıbbi yardım malzemesi Etimesgut Askeri Havaalanı’nda askeri kargo uçağına yüklendi.

İşte günün fotoğrafı!

Gönderilen malzemelerin yer aldığı sandıkların üzerinde İtalyanca ve İspanyolca, Mevlana’nın “Ümitsizliğin ardında nice ümitler var. Karanlığın ardında nice güneşler var.” sözü ve “Türkiye’den İspanyol halkına sevgilerle” ifadesi yer aldı.Türkiye’nin gönderdiği yardımları taşıyan uçak, Ankara’dan ilk olarak İspanya’ya hareket etti. Uçak oradan da İtalya’ya gitti.

İSPANYA’DAN TÜRK HALKINA TEŞEKKÜR!

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında sağlık malzemesi ulaştırılan İspanya’da yetkililerin Türk halkına teşekkür ettiğini duyurdu.MSB’nin Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “İspanya Savunma Bakanlığı Savunma Politikaları Genel Müdürü Tümgeneral Figuero, ülkemizden gönderilen sağlık malzemeleri için ‘Türk halkı İspanyol halkıyla dayanışma gösterdi. Minnettarız, teşekkür ederim’ dedi.” ifadelerine yer verildi..

 

Tema Tasarım |