Ana Sayfa Gündem Haber 6 Nisan 2020 88 Görüntüleme

Bağcılar’da 4 bina karantinaya alındı, kaymakamlık açıklama yaptı

Bağcılar’da koronavirüs nedeniyle 4 bina karantina altına alındı. Mahalle sakini bir kişi, binada oturan bir sağlık çalışanında…

Bağcılar’da 4 bina karantinaya alındı, kaymakamlık açıklama yaptı

Bağcılar’da koronavirüs nedeniyle 4 bina karantina altına alındı. Mahalle sakini bir kişi, binada oturan bir sağlık çalışanında virüse rastlandığını belirtirken binada başka kişilere de yayıldığını söyledi. Binada akraba ailelerin oturduğu kaydedildi.

Bağcılar Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada, “4 Nisan’da toplanan İlçe Hıfzıssıhha Kurulumuz tarafından yapılan değerlendirmelerde; ilçemiz Merkez, Çınar, Kirazlı ve Kazım Karabekir mahallelerindeki 4 binada ikamet eden vatandaşlarımızda yapılan Covit-19 testlerinin pozitif çıkması nedeniyle, bu binalarda Umumi Hıfzıssıhha Kanunu hükümleri uyarınca karantina tedbiri uygulanmasına karar verilmiştir” denildi.

POLİS GİRİŞ VE ÇIKIŞI KAPATTI

O binalardan biri de Bağcılar Merkez Mahallesi 718 Sokak’taki 5 katlı bina. Binanın girişine polis emniyet şeridi çekti. Binaya giriş ve çıkışlara izin verilmiyor. Binanın çevresinde Bağcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri nöbet tutuyor. Dairelerde yaşanan vatandaşların ihtiyaçlarının ise karşılandığı kaydedildi.

Mahalle sakini bir kişi, binada oturan bir sağlık çalışanında virüse rastlandığını belirtirken binada başka kişilere de yayıldığını söyledi. Binada akraba ailelerin oturduğu kaydedildi.

BAĞCILAR’DA KARANTİNAYA ALINAN İKİNCİ BİNA

Bağcılar’da koronavirüs nedeniyle 4 bina karantina altına alındı. O binalardan biri de Çınar Mahallesi’nde yer alıyor.

Bağcılar Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada, “4 Nisan’da toplanan İlçe Hıfzıssıhha Kurulumuz tarafından

yapılan değerlendirmelerde; ilçemiz Merkez, Çınar, Kirazlı ve Kazım Karabekir mahallelerindeki 4 binada ikamet eden vatandaşlarımızda yapılan Covit-19 testlerinin pozitif çıkması nedeniyle, bu binalarda Umumi Hıfzıssıhha Kanunu hükümleri uyarınca karantina tedbiri uygulanmasına karar verilmiştir” denildi.

POLİS GİRİŞ VE ÇIKIŞI KAPATTI

O binalardan biri de Çınar Mahallesi’ndeki 6 katlı apartman. Bina çevresinde sivil polisler önlem alırken bu binaya da giriş ve çıkışa izin verilmiyor.

Tema Tasarım |