Ana Sayfa Gündem Haber, İlginç Videolar 9 Nisan 2020 185 Görüntüleme

Ali Babacan Fox Tv Gündeme ilişkin konuları değerlendirdi. !

Erdoğan’ın eski ekonomi bakanı ve DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, koronavirüs tedbirlerini değerlendirdi. Babacan, “Devlet alacaklarından tamamen vazgeçebilir. Alacaklarını erteleyebilir,” dedi

Ali Babacan Fox Tv Gündeme ilişkin konuları değerlendirdi. !

Ali Babacan: Devlet vatandaşlara borç verebilir
FOX TV’de İsmail Küçükkaya’nın Çalar Saat programına konuk olan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, koronavirüs salgını nedeniyle açıklanan tedbir paketlerini değerlendirdi.

Türkiye’de TÜİK rakamlarına göre 9 milyon kayıt dışı çaşılan olduğunu vurgulayan Babacan, hükümetin açıkladığı destek paketlerinde veya kısa çalışma ödeneğinde bu kesimin yer almadığını ve hiçbir destekten faydalanamadığına dikkat çekti.

“Evine ekmek götüremeyen kişyie nasıl ‘evinde kal’ diyebiliriz” diyen Ali Babacan, “Türkiye’de 27 milyon vatandaşımızın ya emekli maaşı ya da kamu çalışanı olması gibi sebeplerle devletten bir geliri var. Ama 55 milyon vatandaşımızın devletten geliri yok. Öncelikle bu 55 milyon için tedbilerle alınmalı” dedi.

Devletin bu aşamada kaynak yaratmak için farklı seçenekleri olduğunu belirten Babacan, “Devlet alacaklarından tamamen vazgeçebilir. Alacaklarını erteleyebilir. Devlet borç verebilir ya da karşılığı olmadan vatandaşlara ödeme yapar ve tekrar geri istemez. Bunların hepsi devletin yapabileceği işler” dedi.

Babacan, İsmail Küçükkaya’nın ‘Peki sizce hangisi yapılmalı?’ sorusuna ise “Bunların hepsi yapılmalı. Şu anda eldeki bütün cephane acilen kullanılmalı. Bir günlük gecikmenin bile ileride zararı çok daha büyük olur” dedi.

İlginizi çekebilir

Ormanları Yakan Belli Oldu!

Ormanları Yakan Belli Oldu!

Tema Tasarım |