İstanbul’da beklenen kar lapa lapa yağmaya başladı!

İstanbul’da beklenen kar lapa lapa yağmaya başladı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün uyarılarının ardından İstanbul'da beklenen kar yağışı etkisini göstermeye
Ana Sayfa Dünya 23 Şubat 2020 204 Görüntüleme

İran’da 5.9 büyüklüğünde deprem: Van’da 8 kişi hayatını kaybetti !

İran’ın batısındaki Batı Azerbaycan’a bağlı Kotur ilçesinde 5.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem Van ve çevre illerde de hissedildi. Van’da 3’ü çocuk 8 kişi hayatını kaybetti.

İran’da 5.9 büyüklüğünde deprem: Van’da 8 kişi hayatını kaybetti !

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı (AFAD), İran’ın Hoy kentinde 5.9 büyüklüğünde deprem olduğunu açıkladı. İran’da meydana gelen deprem sonucu Van’da 3’ü çocuk 8 kişi hayatını kaybetti. Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, “An itibarıyla bu köylerimizde enkaz altında kimse bul
AFAD’ın aktardığına göre İran’da saat 08.53’te 5.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Merkez üssüne 4.75 kilometre uzaklıkta olan Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde deprem, yoğun olarak hissedildi.

Deprem, Hakkari’nin yanı sıra sınır iller Iğdır, Kars ve Ağrı ile Van’da da hissedildi. Deprem, Van’da sınır köylerinde hasara neden oldu. İran sınırında bulunan köylerdeki kerpiç binaların hasar gördüğü belirtildi. AFAD ekipleri bölgeye sevk edildi.

İKİNCİ DEPREM

AFAD’dan yapılan açıklamada, yerin 4.6 km derinliğinde saat 12.46’da 4.3 büyüklüğünde ikinci bir depremin daha meydana geldiğini açıklandı. Kandilli Rasathanesi ise saat 12.46’da meydana gelen depremin büyüklüğünün 4.5 olarak duyurdu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye-İran sınırındaki deprem nedeniyle Van’da hayatını kaybedenlerin sayısının 8 olduğunu bildirdi.

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp