Ana Sayfa Basın Açıklamaları 22 Şubat 2020 206 Görüntüleme

Dondurulmuş Limon Mucizesi ve Şaşırtıcı Faydaları !

Dondurulmuş Limon Neye iyi gelir, faydaları nelerdir, hazırlanışı ve kullanımı hakkında merak edilenler.

Dondurulmuş Limon Mucizesi ve Şaşırtıcı Faydaları !

Dünyadaki en büyük ilaç firmalarından birinin beyanına göre 1970’li yıllarda bu yana yapılan laboratuvar testlerine göre 12 adet kanser tipine limonun faydası kanıtlanmıştır.

Donmuş limon kansere karşı çok etkili!
Dondurulmuş ve rendelenmiş limon kanser hücrelerini öldürmesiyle öne çıkmaktadır. Bu açıdan kemoterapiden daha fazla etkili olduğu söylenmektedir. Bu şekilde söylenmesinin sebebi ise limon özünün sentetik versiyonunu üretmeye çalışan laboratuvarların olduğu bilinmesidir.

Donmuş limon terapisi neden çok faydalıdır?
Öncelikle, bu yönteme neden donmuş limon terapisi ismi verildiğini açıklayalım.

Kanser hastası çoğu insan bu tedaviyi kemoterapi seanslarının “tamamlayıcısı” olarak kullanırlar. Çünkü limon kötü huylu hücrelerle savaşan ve doğal savunmayı mekanizmamızı güçlendiren antioksidan özelliğe sahiptir. Dolayısıyla, bağışıklık sistemine saldıran agresif tedaviler gören kanser hastaları için birebirdir.

Donmuş limon terapisi böyle durumlarda çok faydalı olmaktadır. Ancak bunun %100 etkili bir kanser tedavisi olduğunu söylemeyiz. Bu, yalnızca tümörleri önlemek ve kemoterapinin kötü etkilerini tersine çevirmek amacıyla kullanılacak tamamlayıcı bir terapidir.

Ancak donmuş limonun başka faydaları da var. Öğrenmeye hazır mısınız?

1. Doğal vitamin hazinesi
Limon kabuğunun içinde suyunun en az 10 katı fazla vitamin bulunmaktadır. Bu şifalı meyvenin en büyük faydası dış katmanında saklıdır. Ne var ki kabuğunu genelde attığımız için bu özelliklerden faydalanamıyoruz

Donmuş limon terapisinin hangi vitaminleri elde etmenize yardımcı olacağını öğrenmek ister misiniz?

Pektin
C vitamini
Mandalina gibi meyvelerde de bulunan flavonoidler
Hücre oksitlenmesini yavaşlatabilen 22’den fazla bileşen
2. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve korur
Donmuş limon terapisi soğuk algınlığı, enfeksiyon, grip gibi birçok günlük hastalıkla savaşır. Limon kabuğu çayı gibi farklı şekillerde bu meyveden yararlanmak mümkün ancak limonu pişirdiğimizde özelliklerinin %40’ını kaybettiğini bilmek önemli.

Diğer yandan, limonu dondurduğumuzda tüm faydalarını saklamış oluruz ve tüketmesi de gayet kolaydır. Son derece lezzetli olması da cabası!

3. Kilo vermek için donmuş limon terapisi
Bildiğiniz gibi, limon vücudun toksinlerden arınmasına yardımcı olur. Ayrıca vücutta yağ olarak depolanan ve kötü kolesterole sebep olan kandaki lipidlerle savaşır. Beslenme uzmanlarına göre, her gün 75 gram limon tüketerek sağlıklı bir şekilde kilo vermemiz mümkün. Denemeye ne dersiniz?

Donmuş limon terapisini hazırlamak o kadar kolay ki bu terapi günlük rutininizin olmazsa olmazı haline gelecek. Yalnızca kolay hazırlanmasıyla değil tadı ve ekleyebileceğiniz yiyecekler sayesinde de dolabınızdan hiç eksik etmeyeceğinize eminiz. İhtiyacınız olanları aşağıda bulabilirsiniz:

Malzemeler
2 adet limon
Rende
Hazırlanışı
Yapmanız gereken tek şey tüm bir gün boyunca 2 limonu dondurucuda bekletmek. Bu kadar kolay. Bunun başka bir sırrı yok. Daha sonra rendelemesi kolay olsun diye limonu iki veya üç parçaya bölüp dondurabilirsiniz. Ancak biz besleyici özelliklerinin kaybolmaması için bir bütün olarak dondurmanızı öneririz.

Tema Tasarım |